Recenze: Now You See Me

10. února 2014 v 21:46 | Peggie |  Recenze filmů

Pro mou první filmovou recenzi jsem si vybrala snímek z minulého roku, který nese název Now You See Me (cz: Podfukáři). Už podle názvu někteří poznají, že jde o film o kouzelnických tricích a kouzlech, na které se v tomhle případě opravdu hezky dívalo...
Informace:

Název: Now You See Me
Název: Podfukáři
Rok vydání: 2013
Žánr: Mysteriózní, Thriller, Krimi
Země původu: USA, Francie
Délka: 116 min
Režie: Louis Leterrier
Hrají: Jesse Eisenberg, Morgan Freeman (Temný rytíř povstal), Woody Harrelson (Temný rytíř, Wanted), Isla Fisher, Mélanie Laurent, Mark Ruffalo a další...


Film vypráví o skupině iluzionistů-kouzelníků, které neznámý člověk spojí do jedné skupiny. "Four Horseman" neboli "Čtyři jezdci" začnou předvádět své show po celém USA. Jejich triky se vymykají běžným kouzlům a také kontrole. V jedné z jejich hlavních show předvedou vykradení francouzské banky, což vzbudí pozornost nejen dalších fanoušků, ale také FBI. Začíná honička, ve které jsou ale Čtyři jezdci vždy o krok napřed. Jejich vystoupení pokračují a nesnaží se už jen získat pozornost, ale také se zaměří na zkorumpované zbohatlíky z jejich blízkosti. Hra na kočku a myš začíná.


Celý film působí opravdu zajímavě. Jistě, komu by se nelíbilo dívat se na to, jak někdo denně klame stovky lidí, baví se u toho a ještě vydělává nehorázné peníze. Už od začátku se stále stupňuje napětí a každý čeká, kdy to vlastně všechno vyvrcholí. Triky kouzelníků neustále nabírají na obrátkách a nenudí se ani starší divák.

A pak to příjde - vyvrcholení? Ne, není ještě ani půlka filmu a někteří pomalu otevírají ústa. Na řadu přichází trik s vykradením francouzské banky. Komu by se to nelíbilo, že? Se skvělými efekty se mění sny některých lidí ve skutečnost a plátno opravdu zahalují bankovky. A to ještě není konec.

Ke slovu se teď přihlásí FBI a fanoučci filmů o agentech. Co se týče akce, ani v tomhle film nezůstává po zadu. V této chvíli nám také herci servírují pořádnou dávku sarkasmu a také vtipy, kterými posílají kouzelníci agenty do patřičných míst. Jezdci se vysmívají hlouposti a úzkoprsosti policie, která se od nich bez protestů nechává tahat za nos.

Někteří kritici a diváci vyčítají tvůrcům tohoto filmu komplikovanost. Ano, komplikovaný tento film rozhodně je. Ale to je to, co ho odlišuje od ostatních. Vlastě až do konce nevíme, kdo na čí straně vlastně stojí. O samotných jezdcích toho taky nevíme tolik. A o jejich šéfovy už vůbec ne. Někteří lidi se na tenhle film museli dokonce podívat dvakrát, aby ho úplně pochopili. Ale tohle je to důležité na celém snímku - nemá lehko uhádnutelný konec. Pro některé nepodstatná, ale třeba osobně pro mě docela podstatná věc.

No a samozřejmě - co by to bylo za americký film, kdyby tam amíci nehodili nějakou tu romantiku. Nění to sice nějaký srdceryvný příběh, ale i fanoušci slaďáren si tady příjdou na své.

HODNOCENÍ FILMU:

Vtip:
Akce:
Efekty:
Průběh děje:
Romantika:Nezbýývá mi, než doporučit vám tenhle film na další páteční večer ;)


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama